2020. március 21. szombat 09:00-12:30 - Kiskunhalas, Centrum Sportközpont
Az elmúlt évek kötőszövetekre irányuló kutatási eredményei fenekestül felforgatták a mozgásrendszerünkkel kapcsolatos téziseinket és a gyakorlatban használt irányelveket. Mára számos vizsgálat és publikáció támasztja alá azt a tényt, hogy az izmainkat, zsigeri szerveinket, az ereket és idegeket behálózó fascia összeköti testünk különböző részeit, hogy azok kommunikálni tudjanak egymással és egységes egészként tudjanak működni.
A modern sporttudomány edzésmódszereinek részévé vált az ún. fasciális gondolkodás.
Ez azt jelenti, hogy nem izomcsoportokban, kis részegységekben gondolkodunk, hanem kötőszöveti-, és izomláncokban. Ha belegondolunk, egy doboz felemeléséhez számos izomnak kell gyors egymásutánban összehúzódnia, másoknak pedig elernyednie, megannyi ízület körüli szalagnak kell a megfelelő precizitással megfeszülnie, hogy az adott ízületet stabilan tartsa a mozgás közben. Mindezen elemek láncszerűen vannak sorba kapcsolva és lépnek működésbe a kívánt mozdulat kivitelezésekor. Ahhoz, hogy ezek az egymástól távol lévő izmok, melyek ennek a doboznak a felemeléséhez szükségesek, kommunikálni tudjanak egymással, vagyis információt közöljenek arról, hogy ki hol tart a „melóval”, ez a hálóként beburkoló fasciarendszer biztosít hátteret. Ők szállítják „fénysebeséggel” az információs csomagokat A-ból, B-be, a megfelelő területre.
Ha a fasciák állapotában, struktúrájában, rugalmasságában (negatív irányú) változás áll be, az hatással lesz a szomszédos ÉÉÉS távoli testrészek működésére is. A fasciánk állapota tehát meghatározza mozdulataink minőségét. Segítheti, DE akadályozhatja is mozgásainkat.
Azonban tudatos odafigyeléssel és tevékenységekkel hatással tudunk lenni az állagára, állapotára. Az egyhelyben történő munkavégzés (ülő-, állómunka), az egyoldalú (sport)tevékenységek (kenu, vívás stb.), egysíkú mozgások (futás, kerékpár) hatására a fascia eldeformálódik, rugalmassága megváltozik, nedvességtartalma lecsökken és elkezd adaptálódni a helytelen terheléshez. Ez hosszú távon hatással lesz az ízületeink mozgathatóságára, izmaink erejére és nyújthatóságára, az egyensúly érzékelésünkre, sőt a keringésünkre és idegeink mobilitására is.
Ez a tanfolyam azért jött létre, hogy megtanuljuk testünket úgy használni, olyan mozgásokat végezni, melyekkel hozzá tudjuk segíteni fasciarendszerünket és így globálisan az egész szervezetünket az optimális, egészséges működéshez.
Olyan könnyen elsajátítható SMR hengerezési technikákat próbálunk ki és sajátítunk el, amelyek otthoni és edzés körülmények között is kiválóan alkalmazhatók.
Ha fasciára hatással van a rossz terhelés, akkor a jó hír az, hogy minőségi mozgással javítani is tudunk a mozgásrendszer állapotán. Ebből kiindulva olyan gyakorlatokat, gyakorlatsorokat fogunk végezni, melyek jól adaptálhatók a sportági bemelegítésekbe és a hétköznapjainkba egyaránt, annak érdekében, hogy sportteljesítményi javulást és/vagy könnyedebb, fájdalommentesebb mozgást érjünk el.
A tanfolyam tematikája:
- A kötőszövet, a fascia felépítése és viselkedése
- A fascia jelentősége a mozgásainkban, egészségünkben és a teljesítményben
- Milyen típusú mozgásokat igényel a fascia?
- Az SMR henger elméleti háttere
- SMR henger használata, technikái
- Fasciatréning = egy komplett fasciális szemléletű edzés
A tanfolyam tartalmazza továbbá:
- SMR hengerezési technikákhoz illusztrált jegyzet
- A tanfolyam után egy 60 perces fasciatréning videót küldünk
- A képzés alatt egy kávéra/teára, frissítő üdítőre a vendégeink vagytok
- Tornaszőnyeget és hengereket biztosítunk a képzés idejére
Amire szükséged lesz:
- Kényelmes sportruházat, váltócipő
- Írószerszám, ha jegyzetelnél :)
A tanfolyam időpontja: 2020. március 21. szombat 09:00-12:30 (3,5 óra)
A tanfolyam helyszíne: Kiskunhalas, Centrum Sportközpont (Esze Tamás ltp.)
A tanfolyam díja:
10.500 Ft / fő
(Számlaigényedet kérlek, még a tanfolyam előtt jelezd!)
A tanfolyam időpontja:
2020. március 21. szombat 09:00-12:30 (3,5 óra)
A tanfolyam helyszíne:
Kiskunhalas, Centrum Sportközpont (Esze Tamás ltp.)
!! FONTOS !! Ez a workshop nem sportszakmai képzés. Nem oklvélképes, kizárólag magánembereknek szól. Edzőknek és sportban dolgozó szakembereknek külön, rájuk speciálizálódott képzésekért keressétek: www.mozgasakademia.hu
Comments